iNove 1.2 - en to ro translation catalogue (77 entries)

en: RSS 2.0 - all posts
ro: RSS 2.0 - toate posturile

en: RSS 2.0 - all comments
ro: RSS 2.0 - toate comentariile

en: Talker
ro: Vorbitor

en: Welcome to 404 error page!
ro: Bun venit pe pagina 404 eroare!

en: Welcome to this customized error page. You've reached this page because you've clicked on a link that does not exist. This is probably our fault... but instead of showing you the basic '404 Error' page that is confusing and doesn't really explain anything, we've created this page to explain what went wrong.
ro: Bun venit pe pagina personalizată cu eroare. Ai ajuns pe această pagină deoarece ai dat click pe un link care nu există. Probabil este vina ta... dar atâta timp cât vezi pagina cu "Eroare 404" s-ar putea să fie şi alte motive neexplicabile. Am creat acestă pagină pentru a vă explica ce este greşit.

en: You can either (a) click on the 'back' button in your browser and try to navigate through our site in a different direction, or (b) click on the following link to go to homepage.
ro: Puteţi, fie să faceţi click pe butonul 'back' de la browser şi să încerci să navighezi prin site într-o direcţie diferită sau să urmezi link-ul pentru a ajunge pe pagina principală.

en: Back to homepage &raquo;
ro: Înapoi pe prima pagină &raquo;

en: Search Results
ro: Rezultatele Căutării

en: Archive
ro: Arhivă

en: Archive for the &#8216;%1$s&#8217; Category
ro: Arhivă pentru &#8216;%1$s&#8217; Categoria

en: Posts Tagged &#8216;%1$s&#8217;
ro: Post Tăguit cu &#8216;%1$s&#8217;

en: Archive for %1$s
ro: Arhivă pentru %1$s

en: Author Archive
ro: Arhivă Autorului

en: Blog Archives
ro: Arhiva Blogului

en: No comments
ro: Fără comentarii

en: 1 comment
ro: 1 comentariu

en: % comments
ro: % comentarii

en: Edit
ro: Editează

en: Read more...
ro: Citeşte mai departe...

en: Sorry, no posts matched your criteria.
ro: Îmi pare rău, nu sunt posturi după acest criteriu.

en: Newer Entries
ro: Însemnări mai noi

en: Older Entries
ro: Însemnări mai vechi

en: Goto comments
ro: Du-te la comentarii

en: Leave a comment
ro: Lasă un comentariu

en: Enter your password to view comments.
ro: Întruduceţi parola pentru a vedea comentariile.

en: Comments
ro: Comentarii

en: No comments yet.
ro: Nici un comentariu momentan.

en: Comment pages
ro: Pagina cu comentarii

en: %1$s at %2$s
ro: %1$s la %2$s

en: No trackbacks yet.
ro: Nici un trackbacks momentan.

en: Comments are closed.
ro: Comentariile sunt închise.

en: You must be <a href="%s">logged in</a> to post a comment.
ro: Trebuie să fii <a href="%s">logat</a> pentru a povesta un comentariu.

en: Logged in as
ro: Logat ca

en: Log out of this account
ro: Ieşire din cont

en: Logout &raquo;
ro: ieşire &raquo;

en: Welcome back <strong>%s</strong>.
ro: Bun venit înapoi <strong>%s</strong>.

en: Change &raquo;
ro: Schimbă &raquo;

en: Close &raquo;
ro: Închide &raquo;

en: Name
ro: Nume

en: (required)
ro: (obligatoriu)

en: E-Mail (will not be published)
ro: E-Mail (nu v-a fi publicat)

en: Subscribe to comments feed
ro: Abonează-te la comentarii prin feed

en: Submit Comment
ro: Comentează

en: Current Theme Options
ro: Opţiuni la tema curentă

en: Description:
ro: Descriere:

en: Keywords:
ro: Cuvinte-Cheie:

en: ( Separate keywords with commas )
ro: ( Separă cuvintele cheie de virgule )

en: Search
ro: Caută

en: Using google custom search engine.
ro: Foloseşte căutarea personalizată de la google pentru motorul de căutare.

en: Find <code>name="cx"</code> in the <strong>Search box code</strong> of <a href="http://www.google.com/coop/cse/">Google Custom Search Engine</a>, and type the <code>value</code> here.<br/>For example: <code>014782006753236413342:1ltfrybsbz4</code>
ro: Caută <code>name="cx"</code> in the <strong>Search box code</strong> of <a href="http://www.google.com/coop/cse/">Google Custom Search Engine</a>, and type the <code>value</code> here.<br/>De exemplu: <code>014782006753236413342:1ltfrybsbz4</code>

en: Menubar
ro: Bara de meniu

en: Show pages as menu.
ro: Arată paginile ca meniu.

en: Show categories as menu.
ro: Arată categoriile ca meniu.

en: Notice
ro: Notiţe

en: This notice bar will display at the top of posts on homepage.
ro: Acestă bara de notiţe v-a apărea deasupra posturile pe prima pagină.

en: Showcase
ro: Arată caseta

en: This showcase will display at the top of sidebar.
ro: Acestă casetă v-a apărea deasupra slidebar-ului.

en: Who can see?
ro: Cine poate vedea?

en: Registered Users
ro: Utilizatori Înregistraţi

en: Commentator
ro: Comentator

en: Visitors
ro: Vizitatori

en: Title:
ro: Titlu:

en: Posts
ro: Posturi

en: Show author on posts.
ro: Arată autorul în posturi.

en: Show categories on posts.
ro: Arată categoriile în posturi.

en: Show tags on posts.
ro: Arată tag-urile în posturi.

en: Save Changes
ro: Salvează Schimbările

en: Reply
ro: Răspunde

en: Quote
ro: Citat

en: Advanced edit
ro: Editarea avansată

en: Your comment is awaiting moderation.
ro: Comentariul tău aşteaptă moderarea.

en: Edit links
ro: Editează linkurile

en: Subscribe to this blog...
ro: Abonează-te la acest blog...

en: Subscribe with
ro: Abonează-te cu

en: Subscribe to this blog via email...
ro: Abonează-te la acest blog prin email...

en: Goto homepage
ro: Mergi pe prima pagină

en: Home
ro: Acasă
