Suffusion - en to be translation catalogue (184 entries)

en: % Comments
be: Каментароў %

en: % Responses
be: Водгукаў %

en: (required)
be: (абавязкова)

en: 1 Response
be: 1 Водгук

en: <p>This widget displays a featured posts slider.</p>
be: <p>Виджет адлюстроўвае слайд-шоў</p>

en: <p>This widget lets you display the latest posts from a category.</p>
be: <p>Виджет адлюстроўвае апошнія запісы з абранай катэгорыі</p>

en: A search form for your blog
be: Форма пошуку па сайце

en: A widget for displaying featured posts.
be: Адлюстроўвае слайд-шоў.

en: A widget for displaying posts in a category. You can use this to selectively display posts.
be: Виджет адлюстроўвае запісы з абранай катэгорыі

en: A widget to enable people to follow you on Twitter
be: Виджет інтэграцыі з Twitter

en: A widget to let people use Google Translator to translate your site
be: Виджет перакладу старонак вашага сайта на іншыя мовы з дапамогай Google Translator

en: Add comments
be: Дадаць каментар

en: Alternate excerpt between left and right
be: Змяняць паміж злева і справа

en: Alternate excerpt between top and bottom
be: Змяняць паміж верхам і нізам

en: Archives
be: Архіў

en: Bottom
be: Знізу

en: Box upon hover (magazine-style)
be: Пры навядзенні боксам (magazine-style)

en: Categories
be: Рубрыкі

en: Category Icon:
be: Абразок Рубрык

en: Category Posts
be: Запісы з Рубрыкі

en: Category icon custom image link:
be: Адрас абразка Рубрык:

en: Comments
be: Каментары

en: Comments (RSS)
be: Каментары (RSS)

en: Comments <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr>
be: Каментары <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr>

en: Comments are closed
be: Каментары зачынены

en: Continue reading
be: Чытаць далей

en: Copyright (c) %1$s
be: Копирайт

en: Custom image height:
be: Адвольная вышыня малюнка:

en: Custom image width:
be: Адвольная шырыня малюнка:

en: Don't show any text
be: Не паказваць тэкст

en: Don't show feeds
be: Не паказваць фиды

en: Don't show tagline
be: Не паказваць tagline

en: E.g. 250px
be: Напрыклад, 250px

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Email Subscription Box Default Text:
be: Тэкст па змаўчанні ў поле падпіскі на e-mail:

en: Email Subscription Button Text:
be: Тэкст на кнопцы "Падпісацца" на e-mail:

en: Enable custom image size for featured images
be: Уключыць адвольныя памеры малюнкаў у слайдшоў

en: Enter %1$s account name:
be: Ваш акаўнт на %1$s:

en: Enter a comma-separated list of keywords for this post. This list will be included in the meta tags for this post.
be: Увядзіце ключавыя словы праз коску. Словы будуць дададзены ў тэгі meta, выкарыстоўваныя пошукавымі сістэмамі.

en: Enter email address
be: Ваш e-mail

en: Enter the full URL of the featured image that you would like to use, including http://
be: Увядзіце URL-адрас малюнка, якое будзе выкарыстоўвацца ў слайдшоў

en: Enter the full URL of the thumbnail image that you would like to use, including http://
be: Увядзіце URL-адрас малюнка мініяцюры запісу

en: Enter time in milliseconds. E.g. 1000
be: Увядзіце час у мілісекундах. Напрыклад, 1000

en: Enter time in milliseconds. E.g. 4000
be: Увядзіце час у мілісекундах. Напрыклад, 4000

en: Enter your %1$s feed name. If your feed address is http://feeds.feedburner.com/my_feed_name, your feed name is my_feed_name
be: Адрас вашага фида на сэрвісе %1$s. Напрыклад,  калі поўны адрас http://feeds.feedburner.com/my_feed_name, тое неабходна ўвесці толькі my_feed_name

en: Enter your full %1$s URL:
be: Увядзіце поўны URL-адрас %1$s:

en: Entries (RSS)
be: Рассыланне (RSS)

en: Entries <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr>
be: Рассыланне

en: Error 404 - Not Found
be: Памылка 404 - не знойдзена

en: Excerpt background color:
be: Колер фону вобласці тэксту

en: Excerpt font color:
be: Колер шрыфта цытаты:

en: Excerpt title color:
be: Колер шрыфта загалоўка:

en: Featured Content
be: Блок слайд-шоў

en: Featured Image
be: Малюнак у Слайд-шоў

en: Featured content transition effect:
be: Эфект пры змене слайдаў:

en: Fill in a comma-separated list of category ids. E.g. 3,8,17
be: Увядзіце ID Рубрык, падзяляючы коскі. Напрыклад, 3,8,17

en: Fill in a comma-separated list of page ids. E.g. 7,9,13
be: Увядзіце ID Старонак, падзяляючы коскі. Напрыклад, 7,9,13

en: Fill in a comma-separated list of post ids. E.g. 7,9,13
be: Увядзіце ID запісаў, падзяляючы коскі. Напрыклад, 7,9,13

en: Height of featured content section:
be: Вышыня Блока Слайд-шоў:

en: If this box is checked, this post will show up as a headline in the magazine template.
be: Актывуйце чекбокс, калі жадаеце выбаркова дадаць запіс у частку "headline" пры выкарыстанні шаблону "magazine".

en: If this box is checked, this post will show up as an excerpt in the magazine template.
be: Актывуйце чекбокс, калі жадаеце выбаркова дадаць запіс у частку "excerpt" пры выкарыстанні шаблону "magazine".

en: If you are including latest posts and you select 5 here, the latest 5 posts will be included in the featured content. If this number is higher than the maximum number of posts, this setting will be ignored
be: Пакажыце колькі апошніх запісаў Вашага сайта будуць аўтаматычна адлюстроўвацца ў Слайд-шоў. Калі значэнне больш, чым колькасць існых запісаў, то параметр ігнаруецца

en: If you are placing this widget in the \"Right Header Widgets\":
be: Пры выкарыстанні виджета ў \"Right Header Widgets\":

en: If you are placing this widget in the sidebars or in \"Widget Area below Header\" or \"Widget Area below Footer\":
be: Пры выкарыстанні виджета ў Сайдбаре ці \"Widget Area below Header\" ці \"Widget Area below Footer\":

en: If you have chosen to use a custom image in the previous option, please enter the complete URL of the category icon here, including http://
be: Калі Вы абралі выкарыстанне адвольнага абразка Рубрык у папярэдніх наладах, то ўвядзіце тут поўны URL-адрас малюнка абразка, уключаючы http://

en: Include categories:
be: Дадаць Рубрыкі:

en: Include latest posts
be: Дадаць апошнія публікацыі

en: Include pages:
be: Дадаць Старонкі:

en: Include posts:
be: Дадаць Запісы:

en: Include sticky posts
be: Дадаць прылепленыя запісы

en: Leave a Reply
be: Пакінуць каментар

en: Leave a Reply to %s
be: Пакінуць каментар да %s

en: Left
be: Злева

en: Links
be: Спасылкі

en: Log in/out, admin, feed and WordPress links
be: Форма ўваходу, спасылкі на частку кіравання сайтам, фиды і спасылкі WordPress

en: Log out
be: Выйсці

en: Logged in as %s.
be: Вы ўвайшлі як %s.

en: Maximum number of posts / pages to display:
be: Максімальная колькасць адлюстроўваных запісаў / старонак:

en: Name
be: Лагін

en: Next Post
be: Наступнае

en: No Comments
be: Без каментароў

en: No Responses
be: Без адказаў

en: No category icon
be: Без абразка Рубрык

en: Not Found
be: Не знойдзена

en: Nothing Found
be: Нічога не знойдзена

en: Number of "Latest Posts":
be: Колькасць "Апошніх публікацый":

en: Number of Tweets to display:
be: Колькасць каментароў Tweets:

en: Number of posts to display:
be: Количестов адлюстроўваных запісаў

en: Older %1$s
be: Папярэднія %1$s

en: Older Comments
be: Папярэднія каментары

en: Older Entries
be: Папярэдняе

en: One Comment
be: 1 Каментар

en: One Response
be: 1 Водгук

en: Page %1$s of %2$s
be: Старонка %1$s з %2$s

en: Page Title in Dropdown Menu
be: Загаловак старонкі ў якое расчыняецца меню

en: Pages
be: Старонкі

en: Pages:
be: Старонкі:

en: Pause
be: Паўза

en: Please try another search.
be: Паспрабуйце пошук з іншым запытам.

en: Position of the excerpt:
be: Месцазнаходжанні цытаты:

en: Post display style:
be: Стыль адлюстравання запісу:

en: Posted by %1$s at %2$s
be: Апублікавана %1$s у %2$s

en: Posts from the selected category will show in the widget
be: Виджет пакажа Запісы з абранай Рубрыкі

en: Previous Post
be: Папярэдняе

en: Recent Comments
be: Апошнія каментары

en: Recent Posts
be: Апошнія запісы

en: Recommended settings:
be: Рэкамендуемыя налады:

en: Recommended sizes: 32px if the widget is being added to the \"Right Header Widgets\" area, whatever you like otherwise. Note that making the image too large will cause loss of picture quality.
be: Рэкамендуемы памер 32px. Выкарыстанне занадта вялікага памеру малюнкаў прывядзе да страты якасці адлюстроўванага малюначка.

en: Right
be: Справа

en: Rotate between the four positions
be: Змяняць паміж чатырма поизициями

en: Search
be: Пошук

en: Select
be: Абраць

en: Select category to show:
be: Абраць Рубрыку:

en: Select your %1$s icon
be: Абраць абразок %1$s

en: Select your Twitter icon:
be: Абраць абразок Twitter:

en: Select your icon size
be: Абраць памер абразка

en: Set the height for the Twitter icon:
be: Усталяваць вышыню абразка Twitter:

en: Set the height for the category icon:
be: Усталяваць вышыню абразка Рубрык:

en: Set the width for the category icon:
be: Усталяваць шырыню абразка Рубрык:

en: Show %1$s icon
be: Адлюстроўваць абразок %1$s

en: Show Email Subscription
be: Адлюстроўваць падпіску на e-mail

en: Show FeedBurner reader count
be: Адлюстроўваць лічыльнік Вашых падпісантаў на FeedBurner

en: Show Previous, Pause and Next buttons
be: Адлюстроўваць кнопкі Папярэдняе, Паўза і Наступнае

en: Show Twitter Icon
be: Адлюстроўваць абразок Twitter

en: Show a Tagline
be: Адлюстроўваць Tagline

en: Show a numbered post index
be: Уключыць навігацыю Слайд-шоў (нумарацыя слайдаў)

en: Show excerpt only (no title)
be: Адлюстроўваць толькі цытаты (без загалоўкаў)

en: Show feeds
be: Адлюстроўваць фиды

en: Show icon
be: Адлюстроўваць абразкі

en: Show my Tweets
be: Адлюстроўваць  my Tweets

en: Show post title and excerpt
be: Адлюстроўваць Загаловак запісу і Цытату

en: Show post title only (no excerpt)
be: Адлюстроўваць толькі загаловак запісу (без цытаты)

en: Show tagline
be: Адлюстроўваць tagline

en: Sorry, but you are looking for something that isn't here
be: Выбачыце, але вы шукаеце штосьці не тут

en: Sorry, no posts matched your criteria.
be: Выбачыце, запісаў з такімі крытэрамі не існуе.

en: Sorry, the comment form is closed at this time.
be: Выбачыце, у дадзены момант каментаванне зачынена.

en: Sorry, the page that you are looking for does not exist.
be: Выбачыце, запытанай старонкі не існуе.

en: Source Language:
be: Мова, выкарыстоўваны ў запісах на сайце:

en: Squeeze in both edges horizontally
be: Сціснуць з краёў гарызантальна

en: Squeeze in both edges vertically
be: Сціснуць з краёў вертыкальна

en: Submit Comment
be: Адправіць

en: Subscribe
be: Падпісацца

en: Tag Cloud
be: Воблака Пазнак

en: Tagged with:
be: Пазнакі:

en: Text display options:
be: Налады для тэксту:

en: Text for "All Posts":
be: Тэкст на кнопцы "Паказаць усё":

en: Text for "Next Post":
be: Тэкст для кнопкі "Наступнае"

en: Text for "Pause":
be: Тэкст для кнопкі "Паўза"

en: Text for "Previous Post":
be: Тэкст для кнопкі "Папярэдняе"

en: The following three settings only apply if you show the previous, pause and next buttons:
be: Наступныя тры параметру маюць сілу толькі калі ўключаны паказ кнопак Папярэдняе, Паўза і Наступнае:

en: The image you have picked will be scaled to this height.
be: Малюнак будзе паменшана да зададзенай вышыні.

en: The image you have picked will be scaled to this width.
be: Малюнак будзе паменшана да зададзенай шырыні.

en: The latest comments to all posts in RSS
be: Апошнія каментары ў фармаце RSS

en: The text you enter here will be the displayed in the button for \"All Posts\". If you leave this field blank the button will not be shown.
be: Тэкст для кнопкі \"Паказаць усё\". Пакіньце пустым, калі не жадаеце выкарыстоўваць такую кнопку.

en: This is applicable only if custom image size is enabled
be: Мае сілу, калі абрана выкарыстанне адвольных памераў малюнкаў

en: This is only applicable if your excerpt is at the right or at the left of your featured posts.
be: Мае сілу, калі Цытата злева ці справа ад Слайд-шоў.

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
be: Запіс абаронена паролем. Для прагляду каментароў увядзіце пароль

en: This text will be shown in the drop-down menus in the navigation bar. If left blank, the title of the page is used.
be: Альтэрнатыўны загаловак для якое расчыняецца меню ў панэлі навігацыі. Оставте поле пустым, калі жадаеце выкарыстоўваць загаловак старонкі па змаўчанні.

en: This text will be shown in the subscription box by default. When the visitor starts entering the email address the text will disappear.
be: Тэкст у поле ўводу e-mail для подписики. Аўтаматычна знікне, калі посититель пачне ўвод.

en: This text will be shown in the subscription button near the email field
be: Надпіс на кнопцы падпіскі на e-mail

en: This widget lets visitors of your blog subscribe to it and follow you on popular social networks like Digg, FaceBook etc. Additionally they can subscribe to your blog by email, for which you need a FeedBurner account.
be: Виджет дазваляе наведвальнікам падпісацца на Вашы старонкі ў папулярных сацыяльных сетках, такіх як Digg, FaceBook і г.д. Дадаткова можна наладзіць падпіску праз FeedBurner.

en: This will default to the name of the selected category if left blank
be: Пакіньце пустым, калі жадаеце выкарыстоўваць назву рубрыкі па змаўчанні

en: Thumbnail
be: Мініяцюры

en: Time for each post display:
be: Час адлюстравання кожнага запісу:

en: Title:
be: Загаловак:

en: Top
be: Зверху

en: Use Category Icons Plugin
be: Выкарыстоўваць убудову Category Icons

en: Use custom image
be: Выкарыстоўваць адвольны малюнак

en: User:
be: Лагін:

en: Website (OpenID supported)
be: Web-сайт (падтрымліваецца OpenID)

en: What language is your page in?
be: З якой мовы трэба перакладаць?

en: Width of excerpt section:
be: Шырыня блока цытат:

en: Will show a text box for visitors to enter an email address for subscription
be: Тэкст у поле ўводу адрасу для падпіскі на e-mail

en: Will show the selected Twitter icon
be: Абраць абразок Twitter

en: Will show up near the Twitter icon
be: Будзе адлюстроўвацца побач з абразком Twitter

en: Will show your latest tweets
be: Паказаць апошнія tweets

en: You can choose to display an icon for the category based on the Category Icons plugin, or a custom image
be: Вы можаце памяняць абразок Рубрык з дапамогай убудовы  Category Icons ці ўсталяваць адвольны малюнак

en: You must be logged in to post a comment
be: Для дадання каментара неабходна ўвайсці

en: You must be logged in to post a comment.
be: Для дадання каментара неабходна ўвайсці.

en: Your Comment
be: Ваш каментар

en: Your comment is awaiting moderation
be: Ваш каментар чакае мадэрацыі

en: Zoom
be: Певеличэнне

en: Zoom and Fade
be: Певеличэнне и патуханне

en: will not be published
be: не публікуецца
