Fusion 2.0 - en to da translation catalogue (62 entries)

en: Page not found (404)
da: Side ikke fundet (404)

en: Archive for category %s
da: Arkiv over kategorien %s

en: Archive for %s
da: Arkiv over %s

en: F jS, Y
da:  j. F, Y

en: Author Archive
da: Forfatter arkiv

en: Blog Archives
da: Blogarkiv

en: Posted by %s in %s on %s
da: Lagt op af %s i %s den %s

en: Posts by %s
da: Indlæg af %s

en: Read the rest of this entry &raquo;
da: Læst resten af dette indlæg &raquo;

en: No Comments
da: Ingen Kommentarer

en: 1 Comment
da: 1 Kommentar

en: % Comments
da: % Kommentarer

en: &laquo; Older Entries
da: &laquo; Ældre Indlæg

en: Newer Entries &raquo;
da: Nyere Indlæg &raquo;

en: Sorry, but there aren't any posts in the %s category yet.
da: Vi er ked af at måtte sige det, men der er endnu ikke nogen indlæg i kategorien %s.

en: Sorry, but there aren't any posts with this date.
da: Vi er ked af at måtte sige det, men der er ikke nogen indlæg fra denne dato.

en: Sorry, but there aren't any posts by %s yet.
da: Vi er ked af at måtte sige det, men %s har endnu ikke skrevet nogle indlæg.

en: No posts found.
da: Ingen indlæg fundet

en: Archives by Month:
da: Månedlige Arkiver:

en: Archives by Subject:
da: Emneopdelte Arkiver:

en: Enter your password to view comments
da: Indtast dit kodeord for at se kommentarer

en: Comments
da: Kommentarer

en: No comments yet.
da: Endnu ingen kommentarer.

en: You must be <a href="%s">logged in</a> to post a comment.
da: Du skal være <a href="%s">logget ind</a> før du kan poste en kommentar.

en: Log out of this account
da: Log ud af denne konto

en: Logout &raquo;
da: Log ud &raquo;

en: Welcome back <strong>%s</strong>.
da: Hej igen, <strong>%s</strong>.

en: Change &raquo;
da: Ændr &raquo;

en: Close &raquo;
da: Luk &raquo;

en: Name
da: Navn

en: (required)
da: (påkrævet)

en: (will not be published)
da: (bliver ikke vist offentligt)

en: Submit Comment
da: Indsend Kommentar

en: No trackbacks yet.
da: Endnu ingen trackbacks.

en: Comments are closed.
da: Lukket for kommentarer.

en: Entries (RSS)
da: Indlæg (RSS)

en: and
da: og

en: Comments (RSS)
da: Kommentarer (RSS)

en: Left
da: Venstre

en: Right (default)
da: Højre (standard)

en: Search
da: Søg

en: Your comment is awaiting moderation.
da: Din kommentar afventer gennemlæsning.

en: Reply
da: Besvar

en: Quote
da: Citér

en: You are Home
da: Du er på Forsiden

en: Home
da: Forsiden

en: Click for Home
da: Klik for Forsiden

en: You can <a href="#respond">leave a response</a>, or <a href="%s" rel="trackback">trackback</a> from your own site.
da: Du kan <a href="#respond">skrive et svar</a>, eller <a href="%s" rel="trackback">trackback</a> fra dit eget website.

en: Responses are currently closed, but you can <a href="%s" rel="trackback">trackback</a> from your own site.
da: Der er p.t. lukket for besvarelser, men du kan <a href="%s" rel="trackback">trackback</a> fra dit eget website.

en: You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.
da: Du kan springe direkte til bunden og lægge et svar. Det er p.t. ikke tilladt at pinge.

en: Both comments and pings are currently closed.
da: Såvel kommentarer som pings er lukkede p.t.

en: Edit this entry
da: Rediger dette indlæg

en: Sorry, no attachments matched your criteria.
da: Desværre, der var ingen vedhæftede filer, som matchede dine kriterier

en: Not Found
da: Ikke Fundet

en: Sorry, but you are looking for something that isn't here.
da: Vi er kede af at måtte sige det, men du leder efter noget som ikke er her.

en: Read the rest of this page &raquo;
da: Læs resten af denne side &raquo;

en: Search Results
da: Søgeresultater

en: No posts found. Try a different search?
da: Der blev ikke fundet nogen indlæg. Prøv en anden søgning?

en: l, F jS, Y
da: l, j. F Y

en: You are currently browsing the archives.
da: Du gennemser arkiverne.

en: Archives
da: Arkiver

en: Sorry, no posts matched your criteria.
da: Vi er ked af at måtte sige det, men der var ingen indlæg som matchede dine kriterier.
