Suffusion - en to sv translation catalogue (104 entries)

note: Text in function
en: % Comments
sv: % kommentarer

note: Text in function
en: % Responses
sv: % Synpunkter

note: Text in echo
en: (required)
sv: (krävs)

note: Text in function
en: 1 Response
sv: 1 synpunkt

note: Text in function
en: A search form for your blog
sv: Ett sökformulär för din blogg

note: Text in function
en: A widget to enable people to follow you on Twitter
sv: En widget för att människor ska kunna följa dig på Twitter

note: Text in echo
en: Add comments
sv: Lägg till kommentar

note: Text in function
en: Arbitrary text or HTML
sv: Godtycklig text eller HTML

note: Text in function
en: Archives
sv: Arkiv

note: Text in function
en: Categories
sv: Kategorier

note: Text in function
en: Comments
sv: Kommentarer

note: Text in echo
en: Comments (RSS)
sv: Kommentarer (RSS)

note: Text in echo
en: Comments <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr>
sv: Kommentars <abbr title="Riktigt enkel syndication">RSS</abbr>

note: Text in echo
en: Comments are closed
sv: Det går inte att kommentera

note: Text in function
en: Continue reading
sv: Fortsätta läsa

note: Text in echo
en: Creates a border around the widget
sv: Gör en kant runt widget

note: Text in function
en: Don't show feeds
sv: Visa inte feeds

note: Text in function
en: Don't show outer border
sv: Visa inte ytterkant

note: Text in function
en: Don't show tagline
sv: Visa inte tagline

note: Text in function
en: Don't show title
sv: Visa inte titel

note: Text in echo
en: E-mail
sv: E-post

note: Text in function
en: Edit
sv: Redigera

note: Text in echo
en: Enter the full URL of the featured image that you would like to use, including http://
sv: Skriv fullständig URL till den Dagens bild du vill använda, inklusive http://

note: Text in echo
en: Enter the full URL of the thumbnail image that you would like to use, including http://
sv: Skriv fullständig URL till den tumnagelbild du vill använda, inklusive http://

note: Text in echo
en: Entries (RSS)
sv: Inläggen (RSS)

note: Text in echo
en: Entries <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr>
sv: Inlägg <abbr title="Enkel syndication">RSS</abbr>

note: Text in echo
en: Error 404 - Not Found
sv: Fel 404 - Finns inte

note: Text in echo
en: Featured Image
sv: Dagens bild

note: Text in function
en: Follow me on Twitter
sv: Följ mig på Twitter

note: Text in function
en: If you are placing this widget in the \"Right Header Widgets\":
sv: Om du lägger denna widget i \"Höger sida widgets\":

note: Text in function
en: If you are placing this widget in the sidebars or in \"Widget Area below Header\" or \"Widget Area below Footer\":
sv: Om du lägger denna widget i sidkolumnen eller i \"Widgetområdet är nedanför Header\" or \"Widgetområdet är nedanför Footer\":

note: Text in echo
en: Leave a Reply
sv: Skriv en kommentar

note: Text in function
en: Leave a Reply to %s
sv: Skriv en kommentar till

note: Text in function
en: Links
sv: Länkar

note: Text in function
en: Log in/out, admin, feed and WordPress links
sv: Logga in/ut, admin, feed och WordPresslänkar

note: Text in echo
en: Log out
sv: Logga ut

note: Text in function
en: Logged in as %s.
sv: Inloggad som %s.

note: Text in echo
en: Mail
sv: E-post

note: Text in function
en: My Tweets
sv: Mina tweets

note: Text in echo
en: Name
sv: Namn

note: Text in function
en: Newer %1$s
sv: Aldrig %1$s

note: Text in function
en: Newer Comments
sv: Nya kommentarer

note: Text in function
en: Newer Entries
sv: Nya inlägg

note: Text in function
en: Next Post
sv: Nästa inlägg

note: Text in function
en: No Comments
sv: Inga kommentarer

note: Text in function
en: No Responses
sv: Inga synpunkter

note: Text in echo
en: Not Found
sv: Finns inte

note: Text in echo
en: Nothing Found
sv: Hittades inte

note: Text in echo
en: Number of Tweets to display:
sv: Antal Tweets som visas:

note: Text in function
en: Older %1$s
sv: Äldre %1$s

note: Text in function
en: Older Comments
sv: Äldre kommentarer

note: Text in function
en: Older Entries
sv: Äldre inlägg

note: Text in function
en: One Comment
sv: En kommentar

note: Text in function
en: One Response
sv: En synpunkt

note: Text in function
en: Page %1$s of %2$s
sv: Sida %1$ av %2$"

note: Text in function
en: Pages
sv: Sidor

note: Text in function
en: Pages:
sv: Sidor

note: Text in function
en: Pause
sv: Paus

note: Text in echo
en: Please try another search.
sv: Var vänlig och gör en ny sökning.

note: Text in function
en: Posted by %1$s at %2$s
sv: Skrivet av  %1$s den %2$s

note: Text in function
en: Previous Post
sv: Föregående inlägg

note: Text in function
en: Recent Comments
sv: Senaste kommentarerna

note: Text in function
en: Recent Posts
sv: Senaste inläggen

note: Text in function
en: Recommended settings:
sv: Rekommenderade inställningar:

note: Text in echo
en: Recommended sizes: 32px if the widget is being added to the \"Right Header Widgets\" area, whatever you like otherwise. Note that making the image too large will cause loss of picture quality.
sv: Rekommenderad storlek: 32px om widgeten läggs till \"Right Header Widgets \" område, vad du vill något annat. Observera att göra bilden är för stor kommer att orsaka förlust av bildkvalitet.

note: Text in function
en: Resume
sv: Sammanfattning

note: Text in function
en: Search
sv: Sök

note: Text in echo
en: Select your Twitter icon:
sv: Välj din Twitterikon

note: Text in echo
en: Set the height for the Twitter icon:
sv: Sätt höjden för Twitterikonen

note: Text in echo
en: Show Outer Border
sv: Visa yteerkanten

note: Text in echo
en: Show Title
sv: Visa rubrik

note: Text in echo
en: Show Twitter Icon
sv: Visa Twitterikon

note: Text in echo
en: Show a Tagline
sv: Visa en Taglina

note: Text in function
en: Show feeds
sv: Visa feed

note: Text in function
en: Show icon
sv: Visa ikon

note: Text in echo
en: Show my Tweets
sv: Visa mina tweets

note: Text in function
en: Show outer border
sv: Visa ytterkanten

note: Text in function
en: Show tagline
sv: Visa taglina

note: Text in function
en: Show title
sv: Visa rubrik

note: Text in echo
en: Shows the title of the widget
sv: Visa rubriken på widget

note: Text in echo
en: Sorry, but you are looking for something that isn't here
sv: Ledsen, men du letar efter något som inte är här

note: Text in echo
en: Sorry, no posts matched your criteria.
sv: Tyvärr, inga inlägg matchade dina kriterier.

note: Text in echo
en: Sorry, the comment form is closed at this time.
sv: Ledsen, det är inte möjligt att kommentera.

note: Text in echo
en: Sorry, the page that you are looking for does not exist.
sv: Ledsen, den sida du söker finns inte.

note: Text in echo
en: Submit Comment
sv: Skicka kommentar

note: Text in function
en: Syndicate this site using RSS 2.0
sv: Syndikera denna webbplats med hjälp av RSS 2.0

note: Text in function
en: Tag Cloud
sv: Taggmoln

note: Text in function
en: Tagged with:
sv: Taggade med:

note: Text in function
en: The latest comments to all posts in RSS
sv: RSS till de senaste kommentarerna till alla inläggen

note: Text in echo
en: This is the user who will be followed
sv: Detta är den användare som kommer att följas

note: Text in echo
en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
sv: Det här inlägget är skyddat av lösenord. Ange lösenordet för att visa kommentarer.

note: Text in echo
en: Thumbnail
sv: Tumnagelbilder

note: Text in echo
en: Title:
sv: Rubrik:

note: Text in echo
en: User:
sv: Användare:

note: Text in echo
en: Website (OpenID supported)
sv: Webbsajten (stöder OpenID)

note: Text in echo
en: Will show the selected Twitter icon
sv: Visar vald twitterikon

note: Text in echo
en: Will show up near the Twitter icon
sv: Visas nära twitterikonen

note: Text in echo
en: Will show your latest tweets
sv: Visar dina senaste tweets

note: Text in echo
en: You must be logged in to post a comment
sv: Du måste vara inloggad för att kommentera

note: Text in echo
en: You must be logged in to post a comment.
sv: Du måste vara inloggad för att kommentera

note: Text in echo
en: Your Comment
sv: Din kommentar

note: Text in echo
en: Your comment is awaiting moderation
sv: Din kommentar väntar på granskning

note: Text in echo
en: will not be published
sv: kommer inte att publiceras

note: Text in function
en: your-user-name
sv: ditt-användar-namn
